Poliția de Frontieră anunță că astăzi, 4 aprilie 2024, în jurul orei 14:15, în apropierea localității Etulia- Vlădiceni, raionul Vulcănești, au fost identificate alte fragmente ale unei drone distruse cu inscripția pe aripa – „Герань-2″.
Fragmentele au fost depistate la aproximativ la 500 metri de linia frontierei moldo-ucrainene.
Autoritățile competente au venit imediat la fața locului, iar accesul în zona unde s-au găsit resturile dronei a fost restricționat.
În prezent, resturile de dronă sunt analizate de specialiști care nu au constatat deocamdată riscuri.
Pentru a preveni răspândirea informațiilor false și pentru a evita panicarea populației, vă rugăm să rămâneți calmi și să vă informați doar din prima sursă.
![](https://gazetadechisinau.md/wp-content/uploads/2024/04/434486453_825545899609461_6645531849053006635_n-771x1024.jpg)
![](https://gazetadechisinau.md/wp-content/uploads/2024/04/434486453_825545899609461_6645531849053006635_n-771x1024.jpg)
![](https://gazetadechisinau.md/wp-content/uploads/2024/04/435594082_825545229609528_6882615828005130880_n-771x1024.jpg)
![](https://gazetadechisinau.md/wp-content/uploads/2024/04/435594082_825545229609528_6882615828005130880_n-771x1024.jpg)
În cazul în care ai ajuns să citești acest text, înseamnă că subiectul reflectat te-a interesat. Site-ul „gazetadechisinau.md” publică articole care reflectă un spectru larg de probleme, scrise profesionist și echidistant de editorialiști și jurnaliști cu experiență. „Gazeta de Chisinau” este o sursă de informare credibilă pe piața mediatică din Republica Moldova. Nu o lăsa să dispară! Contribuie la menținerea unei publicații libere. Acum poți face și tu o donație.
SUSȚINE